Mit is jelent ez pontosan? Tekintsünk vissza egy pár mondat erejéig a múltba, honnan is ered ez a szokás? Aztán nézzük meg, hogy mivé alakult át manapság...
A legénybúcsú Európán belül Angliából terjedt el, ahol magát az eseményt Stag Night-nak nevezik. A legénybúcsút annak idején a vőlegény apjának a házában tartották (nem diszkóban vagy sörözőben. Ilyen alkalmakkor a házasulandó pár családjának férfi tagjai gyűltek egybe és alaposan megvizsgálták, hogy a leendő férj tisztában van-e házassági kötelességeivel ;-)! Mindenki a legszebb ruhájában öltözve jelent meg és általában a családfők beszédeit hallgatták meg az egybegyűltek.
Manapság a legénybúcsú teljesen másképp néz ki: Magát az eseményt a vőlegény tanúja szervezi meg, az úgynevezett „Best man“ (Angliában) méghozzá a vőlegény kedvenc sörözőjében vagy diszkójában! A vőlegény minden barátja, illetve családjának férfi tagjai is jelen vannak (Angliában a vőlegény apja és apósa is ott szokott lenni – szerencse, hogy ezt nem vettük át). A bulizás ilyenkor szigorúan kötelező és éjfélkor nagyon sokszor felbukkan egy sztriptíz táncosnő, vagy a vőlegénynek egy szexuális/erotikus tartamú játékban vagy rejtvényben kell részt vennie.
Nektek mi a tapasztalatotok?